BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je stř 19.09.2018 21:36

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 14:38 

Ja mam teda auta vyvoneny, ale zkusim to. Mam doma jakysi ozonator, tak to testnu :D pravdou je ze ciste teoreticky by to melo umet zneutralizovat vsechny mozne zapachy a zive organismy to taky zrovna nemiluji.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 02:05 

Vlasta píše:
Bordel přece vyteče s kondenzátem. Nebo si snad myslíš, že při čištění pěnou vyteče jinudy?

Čištění pěnou pro mně nemělo absolutně žádnej účinek. Plíseň roste zespoda na výparníku tak že když ho postříkáš zezhora pár mililitrama nějaký pěny, trubičkou která ani nezastříká celou plochu, je nerealistický očekávat něco víc než že to bude pár hodin vonět citronem.

Kondenzace taky nevyčistí výparník stejne jako když na něj stříkáš několik litrů vody pod tlakem, to je celkem logický. :D Tenhle způsob s octem pracuje na 100% a je skoro zadarmo, moje klimatizace od tý doby co jsem čistil výparník nesmrdí tak že před zimou ho vyčistím zase.

dogeatdog píše:
Ja mam teda auta vyvoneny, ale zkusim to. Mam doma jakysi ozonator, tak to testnu :D pravdou je ze ciste teoreticky by to melo umet zneutralizovat vsechny mozne zapachy a zive organismy to taky zrovna nemiluji.

Zkus to a dej nám vědět jak to dopadlo. ;)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 13:44 

Máte zkušenost, jestli u e36 je k tomu výparníku podobný přístup?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 14:56 
Člen Klubu
Člen Klubu

Lepší je navrtat schránku výparníku vrtákem na dřevo, tzv. sukovníkem.
http://vs31.sweb.cz/Klimatizace_%C4%8Di ... %C3%AD.doc
http://www.bmwtips.com/tipsntricks/AC/smell.htm
https://www.youtube.com/watch?v=duey0y-GrfU
:D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 15:36 

Toz jsem to zkusil.
Nejdrive jeden ionizer, a protoze jsem megaloman po hodine jsem pridal jeste jeden. Nechal jsem je oba (jeden mezi prednimi, druhy na zadnich sedackach) vrcet v sedme asi tri hodiny.
Panove NECO to dela. Predstavte si ze vychozi stav jakehokoli oderu (vune osvezovacu, chemie atd) je 100%, po nekolika hodinach je to tak na 30. Proste zmizely vnitrni zapachy, interier je jakoby temer sterilni.
Takze pokud mate smradlavy interier, vysat, vytepovat, na par hodin ionizer a mate novy auto.

Zkusmo jsem nechal vrcet oba cely den a temer zadna zmena, tech nekolik hodin IMO bohate stacilo.
Jinak to chce potom poradne vyvetrat, ten vzduch uvnitr po ionizaci je strasnej.

Vlastovi diky za tip!

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 17:17 

dogeatdog píše:
Toz jsem to zkusil.
Nejdrive jeden ionizer, a protoze jsem megaloman po hodine jsem pridal jeste jeden. Nechal jsem je oba (jeden mezi prednimi, druhy na zadnich sedackach) vrcet v sedme asi tri hodiny.
Panove NECO to dela. Predstavte si ze vychozi stav jakehokoli oderu (vune osvezovacu, chemie atd) je 100%, po nekolika hodinach je to tak na 30. Proste zmizely vnitrni zapachy, interier je jakoby temer sterilni.
Takze pokud mate smradlavy interier, vysat, vytepovat, na par hodin ionizer a mate novy auto.

Zkusmo jsem nechal vrcet oba cely den a temer zadna zmena, tech nekolik hodin IMO bohate stacilo.
Jinak to chce potom poradne vyvetrat, ten vzduch uvnitr po ionizaci je strasnej.

Vlastovi diky za tip!

Díky na za informace, a se smradlavým výparníkem to pomohlo? ;)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 23:15 

Ja nemam smradlavy vyparnik :D

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2