BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je úte 13.11.2018 01:21

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 13:16 
Člen Klubu
Člen Klubu

mipulka píše:
... mluv na mě jako na svoji manželku, abych to pochopila
- rozhodnout se správně při pořízení ojetého auta nespočívá v tom, jestli se dají snadno a lacino "udělat rozvody", ale pro jistotu jsem to objasnil,
- rozhodujícím je aktuální technický stav a jestli má vyřešené všechny známe problémy, které se u daného typu v provozu objevily,
- tedy i diesel N47 může být správná volba, pokud u auta byla provedena oprava problematických částí rozvodového mechanizmu - BMW svolávalo ke kontrole a opravě desítky tisíc vozů po celém světě (Rückrufaktion), ale další akce zadarmo na opravu rozvodů N47 už nebude, prostě skončila,
- pokud bude mít dieselové auto najeto přes 170tkm, tak nastává aktuální čas na výměnu všech vysokotlakých vstřikovačů, tj. např. díl č. 8 zde http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=13_0959 , tj. BMW číslo 13537793836, jehož aktuální cena je 11425.8 CZK + 21%DPH,
- takže 11.425 (krát) 4 válce (krát) 1,21 DPH je cca 55.300,-CZK a z auta se stáva kasička,
- kvůli takové investici je auto nejčastěji prodáváno, tak se nedej nachytat !!,
- ideální je s sebou vzít mechanika, který tomu autu rozumí a v budoucnosti ho bude servisovat,
- a musí mít s sebou BMW diagnostiku a předchozí majitel nebo bazarník musí povolit provedení diagnostiky, jinak to smrdí dalšími investicemi,
- takové auto je zpravidla dohledatelné na nějaké internetové nabídce, tak sem napiš odkaz a my už Ti řekneme ANO - NE, jedno takové vlákno už tady je viewtopic.php?f=26&t=83719 ,
- a pokud napíšeš odkud jsi, možná se najde "BMW klubák" z okolí, který by tu kontrolu kvalifikovaně provedl.
:D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 13:25 
Tak jasně, že to nestojí jen na rozvodech, ale je to položka, o které vím, že tam je nákladná, proto jsem se na ni informovala.

Já nejsem tak super technickej typ, ze známých do BMW téměř nikdo nedělá a já sama si na autě nic neopravím, tzn. vše řeším přes známé (nevím, zda by udělali i BMW, škodovku mi ale opraví každej druhej), takže bych potřebovala něco, na co je alespoň relativní spoleh. Když se obecně ví, že N47 jsou tak nějak problémové, tak to brát zkrátka nebudu - pro jistotu. :)

Samozřejmě máš pravdu v tom, že záleží na technickém stavu, na původním majiteli, na tom, co vše má nebo nemám udělané, zda je to doložitelné, se zajížďkou na diagnostiku počítám, bez toho bych to nekoupila :) U BMW je to asi nutnost. :) Ceny některých oprav mě ale fakt dost děsej... Opravy nad 25tis. jsou fakt raketa....

Jinak jsem ze severních čech - Jablonec nad Nisou, nevím, zda tu je někdo z okolí :))

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 16:12 
Člen Klubu
Člen Klubu

Napsal jsem to špatně. Jde o to, ve kterém městě se to auto bude kupovat a tam by to někdo napřed prohlédnul. Až bude to auto doma, tak může být pozdě.
:D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 08:24 
Pohledej Mipulko ve svém okolí v bazaru 120i a běž si to auto vyzkoušet. Pokud Ti to auto sedne po všech stránkách, poptej tady někoho ověřeného, kdo se secializuje na dovoz bmw ze zahraničí, ať sežene něco zachovalého se servisní historií. Nevím jaká je nabídka ojetých 120i u nás , ale já to tak s nedostatkovou 330i udělal, a jsem spokojený.

120d bych neřešil vůbec.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 08:46 

Ahoj Všem,
mohl bych poprosit o rady? koupit / nekoupit?
Děkuji :)

https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list

https://auto.bazos.cz/inzerat/92183927/ ... -r2007.php

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 08:53 
Srbiku, záleží na tom, jestli upřednosťnuješ manuál nebo automat. Za mě manuál :) A černá je pro špínu :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 09:03 

Vcelku je mi to fuk :D spíše se mi jedná na co si dát pozor a nenapálit se... :roll:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 02.10.2018 19:40 
Ahoj všem,
zvažuju koupi 120d.
Už jsem si tu načetl, že motor N47 je horší z pohledu údržby, hlavně rozvodů. Jinak o tom ale nic moc nevím.
Uměl by někdo shrnout na co si dát pozor, co u auta vyžadovat apod.? U pětky a u sedmy bych věděl, ale jednička je pro mě neznámá.
Díky, díky, díky!

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 02.10.2018 19:49 
a proč to chceš když víš že ten motor je špatnej?
resp druhej nejhorší motor od BMW

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 02.10.2018 20:09 
Koukal jsem, že je v nabídce hromada aut, kde ten motor nakroutil přes 3 kila. V Německu dokonce i víc. Tolik já s tim nikdy nenajedu.
Co se týká rozvodů, tak vim, že musí motor ven z auta. Jestli to je ale jeho jediná nevýhoda, tak se s tim snad nějak srovnam.
Je to auto pro manželku. Chtěli jsme původně B Mercedes, ale to je vážně plečka. Takže nějak nevim co jinýho.
Teď má mýho Passata, ale chce místo něj něco menšího.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další